Prosinec 2017

MTV Style

12. prosince 2017 v 8:47 | Evi |  Druhy Tance
MTV Style
MTV Dance je tanec inspirovaný současným hudebním světem a tancem, který můžeme vidět ve videoklipech umělců jako je Beyoncé ,Usher, Lady Gaga či Janet Jackson. Jde o kombinaci street dance, Hip-Hopu, R'n'B, ale i výrazového tance. V tomto stylu je třeba nebát se uvolnit, projevit svou osobnost, sex-appeal či váš smysl pro humor.


Freestyle

11. prosince 2017 v 22:58 | Evi |  Druhy Tance
Freestyle
Styl tance, který mi osobně vůbec nejdeSmějící se Jde o formu tance, při kterém se improvizuje. Člověk se pohybuje do nekonkrétní hudby a nejsou zde žádná pravidla. Je možné i na různou hudbu tančit jiný styl...Například se na hiphopovou hudbu kroutit, jako by šlo o dancehall. Tento styl tance se "používá" hlavně při battlech, což je souboj mezi dvěma tanečníky, nebo skupinami. Já osobně nemám problém s improvizací jako takovou, ale mám problém improvizovat před ostatními. Byla jsem v několika battlech a pořád to není ono. Ráda si tancuju na svojí hudbu, která mi sedí...Při battlu se pouští "random" hudba a je těžké v té situaci improvizovat, obzvláště, když jste nervní jak jáSmějící se
Ze zkušenosti vím, že nejsem jediná, kdo má tento problém. Nejduležitější je se s tím poprat a zkoušet to pořád dokola. Ono to jednou půjdeSmějící se

Ukázka: https://www.youtube.com/watch?v=bajOURozg0k

Break Dance

4. prosince 2017 v 20:59 | Evi |  Druhy Tance
Break Dance
Breakdance, také známý jako breaking nebo b-boying, je bezkontaktní, akrobatický druh tance street dance. Tanečník se nazývá b-boy, tanečnice b-girl. Breakdance je jednou z devíti základních částí kultury hip hopu. Vyvinul se mezi afro-americkou mládeží v Jižním Bronxu v New Yorku a v Los Angeles na začátku 70. let. Breakdance je populární hlavně u mládeže. Uprock byl vůbec první formou breakdance, který nesl znaky bojového umění. Z tohoto důvodu působil velmi agresivně; s postupem doby se ale při tomto tanci stále více využívaly hladké pohyby a vlnění, takže vznikl nový směr zvaný popping, který okamžitě získal velkou popularitu u mládeže a stal se diskotékovým hitem. Mezi další směry, které breakdance ovlivnily, se může zařadit třeba freestyle, který sdružuje prvky zahrnující pády a točení. Dalším novým směrem, kterým se skupina tanců breakdance rozšířila, je footwork.
Dnes jsou základními prvky breakdance jako širokého tanečního stylu toprock, uprock, footwork, power moves a freeze.


New Style Hustle

4. prosince 2017 v 20:02 | Evi |  Druhy Tance
New Style Hustle
Párový tanec z New Yorku New Style Hustle je rychlejší než-li normální hustle a vkládá do něj pohyby z jiných stylů. Meze se tady nekladou. Nejdůležitějším aspektem tance je, že se tancuje vždy ve dvou a od tanečníků se doslova čeká invence a nápady, což dělá z tohoto stylu skvělou volbu pro pohybové kreativce a aspirující choreografy. Tento styl je často házen do pytle s disko styly, protože se tancuje převážně na klubovou hudbu. To, že je vhodný i pro naprosté začátečníky, beru spíše jako výhodu.