Listopad 2017

Krump

28. listopadu 2017 v 8:51 | Evi |  Druhy Tance
Krump
Tento tanec vznikl v Los Angeles kolem roku 2001. Podobá se původním africkým tancům, Hip-Hopu a novodobému Street Dance. Krump je vysoce energický, expresivní a emotivní tanec. Nejlépe ho vystihuje jeho vlastní název K.R.U.M.P, což znamená Kingdom Radically Uplifted Mighty Praise. Tento styl tance se většinou používá v battlech a na první pohled působí hodně agresivně a útočně, avšak díky své energii a expresi v ostrých pohybech umožňuje rozvinout jakoukoli emoci.


Taneční skupiny

27. listopadu 2017 v 19:37 | Evi
Tanečních skupin se tvoří čím dál tim více, protože je více a více tanečníků. Někdo si chce tancovat jen tak pro radost...pro takové tanečníky jsou tu skupiny nesoutěžící. Skupiny, které nesoutěží na soutěžích, nejsou moc známé a zařadila bych je do "menších" nebo méně rozvinutých skupin. Pak jsou tu skupiny které soutěží na soutěžích a můžou se dostat do velmi vysokého hodnocení = jsou více známé, řekla bych i, že se o nich lidé dozvídají mnohem více.
Taneční skupiny, které soutěží mají mnohem více možností vytvořit tréninky na konkrétní styly a jsou tak i více lákávé, jak pro tanečníky tak případně pro rodiče, kteří chtějí svoji ratolest přihlásit na nějaký sport.
Já mám zkušenost s oběma variantama. *Je to jen moje osobní zkušenost, i tak radši ani jednu skupinu nebudu jmenovat.*
Nesoutěžící skupina ve které jsem byla, byla přece jen...přátelštější. Byla jsem v ní rok a čtvrt a musim říct, že kdyby nebylo jedné nepříjemnosti, byla bych tam ještě teď (čistě moje osobní nepříjemnost, nic zlého co se týče vedení nebo nálady ve skupině). Skupina na mě působila stylem, že si nikdo nepotřebuje na nic hrát. Nikdo z lektorů zbytečně neměl potřebu děti drtit aby byli nejlepší, nezáleželo na tom. Děti si tak tréninky více užili.
Soutěžící skupina, ve které jsem byla, byla naopak pro mě až nepříjemnou zkušeností. Nechodila jsem na tréninky ráda, lektoři nás drtili kvuli soutěžím a nešlo jim o naší radost z tance ale čistě o výhru. Postupem času už vím, že byla chyba čistě v mém městě (Každá skupina působí ve více městech, aby měli lidé více možností se do skupiny přidat). Teď uvažuji, že bych znovu do té skupiny začala chodit, avšak do jiného města.
Teď je vlastně nejduležitější otázka...Do které bych zapadl/a víc?
O tom už ale v příštím článku Usmívající se

Hip hop

27. listopadu 2017 v 18:54 | Evi |  Druhy Tance
Hip Hop
Slovem hip hop se označuje městská hudební subkultura, která vynikala během 60. a hlavně na konci 70. a začátku 80. let v černošských ghettech v USA jako spojení jamajských a amerických vlivů. V 90. letech se stal široce populárním. Čtvrť, která hip hopu dala jméno, je Bronx. Na počátku 70. let procházel Bronx finanční krizí, kvůli které se většina obyvatel ze čtvrti odstěhovala. V rozpadlých a opuštěných blocích zůstali pouze ti nejchudší lidé na okraji společnosti. Ulice Bronxu se tak staly semeništěm gangů, prostituce a násilí. V důsledku migrace obyvatel z Karibiku začaly ve stejné době do afroamerických čtvrtí New Yorku pronikat jamajské hudební trendy. Jamajský způsob hraní spočívá v tom, že do sebe DJ porůznu skladby na gramodeskách míchá, experimentuje s přehráváním, pobízí posluchače k tanečním pohybům či k opakování hesel. Jedním z takových Djů byl i DJ Kool Herc, který se se svou rodinou přistěhoval právě do Bronxu. Zde 11. srpna 1973 předvedl tamnímu publiku svůj osobitý způsob DJ-ingu a způsobil tím nekontrolovatelnou vlnu nadšení, která způsobila vznik hip hopu.
 

Seznam novějších druhů tanců

26. listopadu 2017 v 11:48 | Evi |  Druhy Tance
Druhů tance je hrozně moc...jsou tu lidové tance, moderní, společenské atd.
Já bych se chtěla zaměřit na styly a historii a charakteristiku těch "novějších", které jsou populární u mladší generace lidí.

I. House dance
II. Dancehall
III. House Hip Hop
IV. Krump
V. New Style Hustle
VI. Break dance
VII. Free style
VIII. MTV style
IX. Contemporary
X. Poppin
XI. Locking

Dancehall

26. listopadu 2017 v 11:36 | Evi |  Druhy Tance
Dancehall
Styl plný akce, vyzývavosti, temperamentu, původem z Jamajky. Jeho název definovalo pro něj typické místo - velké taneční haly. Vychází z reggae, ale od 70. let ušel kus vlastní cesty a začal využívat více moderních prvků- rychlejší tempo, elektronickou hudbu a výraznější beaty. Hudba, do které se tančí, je provokativní, sebevědomá, smyslná a energická. Pokud vybalíte pohyby Dancehall v klubu, určitě si vysloužíte hodně zvídavých pohledů. Tomuto stylu dominujíženy a mezi ženami černošky. Tento styl tancuju já, je mi ze všech stylů nejbližší..


House dance

26. listopadu 2017 v 11:28 | Evi |  Druhy Tance
House dance
Energický, ale zároveň může být až duchovní, klubový tanec inspirovaný kombinací různých tanečních stylů jako je Salsa, Jazz, Step, Hip-Hop, Afro a další.
Mezi jeho základní pohybové principy patří footwork - práce a taneční kombinace nohou, jacking - pohyb a práce s tělem a celkovým vnitřním feelingem a floorwork neboli lofting - tanec po a při zemi.
Koncem 70. a začátkem 80. let vznikla v Chicagu House music, název house je odvozený od klubu Warehouse, kde se tento hudební styl začal poprvé hrát. House Dance je klubový tanec, který zpočátku nesl název Clubbing Dance nebo Freestyle Dance. Nejvíce se tento taneční styl rozvíjel v New Yorku, a to především mezi tanečníky ze seskupení Dance Fusion.
Poté se rozšířil do Japonska, kde dostal název, pod kterým ho známe dnes, tedy House Dance. Dále se přes Japonsko přenesl do Evropy, a to prvotně do Francie, a časem se díky workshopům a internetu začal rozšiřovat do všech evropských zemí.

Ukázka:

Představení

26. listopadu 2017 v 10:30 | Evi
AhojUsmívající se
Jmenuju se Evi a toto je můj blog.

Bez tance bych si svůj život nedokázala už představit a vím jak dokážou být začátky těžké, proto jsem se rozhodla že o tanci pár svých slov napíšu. Například jak si najít svůj styl, do jaké taneční skupiny se připojit atd. Chtěla bych ale psát i o tanci jako takovém...Jaké styly existují nebo jak se tanec postupem času vyvíjel.
Doufám,
že se ti můj blog bude líbit a můžeme jít na to Usmívající se